Lions Clubs International - Piiri 107-A

Luonnollisesti yhdessä - Naturligt tillsammans

13.5.2017 mennessä Lions-ritareiksi nimitetyt

 

Numero Etunimi Sukunimi Klubi Nimityspäivä
010 Emil Vihanto LC Kaarina 25.3.1995
025 Jouko Erjala LC Perniö 28.2.1996
079 Pekka Järvelä LC Turku/Aninkainen 7.4.1998
105 Sven Olof Mattsson LC Aura 2.3.1999
111 Jussi Vesamaa LC Naantali/Tawast 26.3.1999
150 Tapani Knuutinen LC Turku/Suikkila 19.1.2000
160 Jukka Leikkonen LC Perniö 1.3.2000
165 Jaakko Haavisto LC Turku/Pohjola 1.3.2000
170 Jukka O. Sainio LC Lieto 16.3.2000
171 Lasse Karen LC Lieto 16.3.2000
196 Vikke A. Lehmuskoski LC Turku/Kupittaa 18.5.2000
203 Heikki Perho LC Loimaa 19.9.2000
204 Jaakko Kailiala LC Lieto 19.9.2000
225 Urpo Lalla LC Karinainen/Kyrö 15.2.2001
228 Kalervo Mäkinen LC Tarvasjoki 15.2.2001
253 Heikki Rajaniemi LC Lieto 29.3.2001
258 Antti Kaivola LC Pöytyä 29.3.2001
302 Harri Nurmi LC Turku/Merileijonat 7.11.2001
335 Juha Bang LC Turku/Aninkainen 13.2.2002
336 Heimo Paukku LC Turku/Aninkainen 13.2.2002
362 Lyly Vehanen LC Turku/Pansio 25.3.2002
384 Karl-Olof Sjöblom LC Turku/Ilpoinen 24.4.2002
395 Aulis Tamminen LC Lieto/Loukinainen 2.10.2002
414 Reijo Paijula LC Littoinen 18.12.2002
422 Tapio Pomell LC Turku-Åbo 27.1.2003
432 Pentti Turjas LC Turku/City 30.1.2003
437 Bo Jakobson LC Nousiainen 25.2.2003
470 Antti Määttänen LC Kisko 21.5.2003
474 Markku Kotamäki LC Paimio 11.7.2003
480 Simo Koivula LC Loimaa/Kosket 5.9.2003
482 Annikki Knuutila LC Loimaa/Sinikellot 3.10.2003
496 Touko Niemelä LC Lieto 11.11.2003
511 Antti Heinonen LC Turku/Kupittaa 9.1.2004
518 Aarto Alanne LC Perniö 21.1.2004
519 Matti Sokajärvi LC Turku/Hirvensalo 28.1.2004
525 Mikko Mäntysalo LC Naantali/Tawast 5.2.2004
526 Lassi Uusi-Pietilä LC Naantali/Tawast 5.2.2004
561 Jaakko Välilä LC Rusko 6.4.2004
568 Marja-Leena Knuutinen LC Turku/Aurora 16.4.2004
585 Aimo Tuomisto LC Turku/Aninkainen 1.9.2004
592 Tenho Henriksson LC Raisio 5.10.2004
617 Risto Lahesmaa LC Turku/City 10.12.2004
626 Jukka Rauhaniemi LC Turku/Suikkila 14.1.2005
632 Alpo Penttilä LC Mynämäki 24.1.2005
636 Jorma Ärölä LC Somero 2.2.2005
637 Rauli Lännenmaa LC Naantali 3.2.2005
642 Pekka Paakkanen LC Perniö 19.2.2005
660 Pertti Knuutila LC Lieto 3.3.2005
706 Esko Oijala LC Loimaa/Tähkä 2.11.2005
709 720 Simula LC Turku/Ilpoinen 15.11.2005
715 Paavo Pitkänen LC Lieto 11.12.2005
716 Unto Junnila LC Lieto 11.12.2005
727 Pentti Rahkasuo LC Karinainen/Kyrö 19.1.2006
733 Heikki Kujala LC Vahto 31.1.2006
736 Matti Heino LC Kustavi 31.1.2006
738 Erkki Hyrsylä LC Ypäjä 31.1.2006
749 Erkki Ääritalo LC Turku/Arkipelago 20.2.2006
756 Ossi Kytömäki LC Turku/Brahea-Maaria 4.4.2006
757 Hannu Räty LC Turku/Brahea-Maaria 4.4.2006
758 Kauko Tomberg LC Turku/Brahea-Maaria 4.4.2006
759 Olavi Pakka LC Kurikka/Paitapiiska 4.4.2006
775 Taisto Ylhäinen LC Lemu/Askainen 6.9.2006
822 Pekka Grönholm LC Loimaa 25.1.2007
823 Väinö Karjala LC Loimaa 25.1.2007
824 Reima Ilmanen LC Naantali/Tawast 5.2.2007
825 Rauno Laine LC Naantali/Tawast 5.2.2007
837 Erkki Ylitalo LC Somero 1.3.2007
842 Matti Laavainen LC Mynämäki 13.3.2007
845 Seppo Peussa LC Nagu/Korpo/Houtskär 22.3.2007
870 Timo Roos LC Paimio 14.11.2007
871 Mirja Jyläntö LC Salo/Birgitat 16.11.2007
878 Ismo Suominen LC Turku/Kupittaa 20.12.2007
879 Lasse Tiirikainen LC Turku/Kupittaa 20.12.2007
880 Kauko Ihanaranta LC Salo/Uskela 20.12.2007
907 Martti Amberla LC Mynämäki 12.3.2008
910 Bo Lindberg LC Parainen-Pargas 13.3.2008
934 Pentti Laakkio LC Halikko/Rikala 24.9.2008
950 Kari Sävelkoski LC Karinainen/Kyrö 29.12.2008
952 Simo Laaksonen LC Loimaa/Kosket 14.1.2009
961 Markku Patrikainen LC Turku/Linna 23.1.2009
967 Reino Rostén LC Vehmaa 5.2.2009
968 Heikki Arola LC Vehmaa 5.2.2009
982 Jukka Rahunen LC Naantali/Tawast 5.3.2009
983 Pekka Ritvanen LC Naantali/Tawast 5.3.2009
984 Ossi Vuorinen LC Naantali/Tawast 5.3.2009
985 Antero Peijonen LC Perniö 11.3.2009
988 Pentti Jäntti LC Littoinen 27.3.2009
989 Seppo Ilmanen LC Littoinen 27.3.2009
1006 Raimo Järäinen LC Rusko 26.5.2009
1011 Erkki Sirkiä LC Uusikaupunki 8.10.2009
1037 Osmo Isotalo LC Oripää 15.1.2010
1051 Matti Jäntti LC Marttila 2.2.2010
1062 Seppo Knuutila LC Perniö 25.2.2010
1065 Bjarne Holmberg LC Brändö-Kumlinge 14.3.2010
1067 Reino Laine LC Somero 14.3.2010
1075 Heikki Mäkelä LC Turku/Suikkila 29.3.2010
1093 Olli Punta LC Mietoinen 6.8.2010
1094 Ari Verho LC Mietoinen 6.8.2010
1101 Heikki Ala-Nissilä LC Loimaa 3.10.2010
1102 Pasi Sillanpää LC Loimaa 3.10.2010
1106 Reijo Aalto LC Uusikaupunki 26.10.2010
1125 Tapio Harittu LC Turku/Ilpoinen 22.12.2010
1153 Pertti Halava LC Parainen-Pargas 7.3.2011
1167 Christer Berlin LC Mariehamn 28.3.2011
1172 Kalevi Koivisto LC Mellilä 4.4.2011
1179 Eino Paunonen LC Turku/Linna 19.4.2011
1193 Pekka Pietilä LC Pöytyä 19.9.2011
1199 Seppo Niemelä LC Kaarina 18.10.2011
1213 Jorma Nieminen LC Kustavi 23.11.2011
1239 Reimo Mattila LC Paimio 20.1.2012
1241 Markku Monnonen LC Turku/Aninkainen 25.1.2012
1242 Reijo Innanen LC Turku/Aninkainen 25.1.2012
1250 Jaakko Hirvelä LC Turku/Suikkila 8.2.2012
1268 Raimo Salonen LC Loimaa/Kosket 12.3.2012
1311 Hannu Loukos LC Naantali 19.12.2012
1322 Toivo Nurmi LC Kustavi 7.1.2013
1325 Anja Kurvinen LC Somero/Paratiisi 11.1.2013
1332 Hannu Mäkinen LC Aura 23.1.2013
1333 Jaakko Vuori LC Aura 23.1.2013
1341 Esko Vuori LC Turku/Suikkila 4.2.2013
1357 Kaj-Göran Petra LC Turku/Koroinen 1.3.2013
1374 Björn Taxell LC Parainen-Pargas 4.4.2013
1375 Harry Kuitunen LC Somero 9.4.2013
1380 Hannu Kojola LC Pöytyä 13.4.2013
1384 Hannu Knuutila LC Loimaa/Kosket 11.12.2013
 1385  Ari Lindell LC Loimaa/Tähkä 21.5.2013 
1386 Leena Seppä LC Loimaa/Joet 25.10.2013 
1388 Kalevi Strömberg LC Brändö-Kumlinge 1.9.2013 
1389 Pentti Hannula LC Nousiainen 15.12.2013
1390 Keijo Nummela LC Oripää 5.12.2013
 1391  Risto Riento LC Turku/Linna 11.9.2013 
1392 Tommi Virtanen LC Kisko 23.7.2013 
1393 Raimo Suojanen LC Mietoinen 21.1.2014
 1409  Jukka Neva LC Kaarina 13.12.2013 
1411 Olli Urmas LC Koski TL 25.1.2014
1419 Rauno Toivola LC Lieto 18.1.2014
1424 Asko Lavikainen LC Koski TL 25.1.2014
1449 Esko Aaltonen LC Turku/Suikkila 7.3.2014
1450 Rauno Mikkola LC Littoinen 7.3.2014
1453 Veikko Miettinen LC Aura 15.5.2014
1458 Kari Jokila LC Mynämäki 21.3.2014
1461 Risto Lietepohja LC Salo/Uskela 26.4.2014
1462 Hannu Pohjankukka LC Kustavi 7.3.2014
1471 Matti Nummila LC Loimaa/Tähkä 12.4.2014
1475 Simo Kylänpää LC Mynämäki 21.3.2014
1486 Veli Peltokangas LC Raisio 12.4.2014
1487 Markku Alanen LC Raisio 12.4.2014
1488 Eero Kostia LC Raisio 12.4.2014
1489 Erik Torkko LC Raisio 12.4.2014
1491 Aulis Lahti LC Raisio 12.4.2014
1493 Jorma Männistö LC Kisko 26.4.2014
1495 Esko Juhani Salonen LC Kaarina 20.3.2014
1499 Reijo Lehtinen LC Oripää 18.10.2014
1500 Erkki Suonpää LC Oripää 18.10.2014
1516 Raimo Katila LC Pöytyä 6.3.2015
1543 Antti Pesanto LC Rymättylä/Merimasku 24.10.2014
1585
Martti    Palo LC Turku/Suikkila 8.1.2015
1596
Martti Nummi LC Perniö 27.1.2015
1597
Hannu Haapasalo LC Perniö 27.1.2015
1598
Timo Ristolainen
LC Perniö 27.1.2015
1602
Vesa Liukkonen
LC Kustavi 5.2.2015
1603 Pentti Vänni LC Turku/Hirvensalo
27.3.2015
1605
Anne Karén LC Turku/Aurora 10.2.2015
1615 Mikko Tegel LC Marttila
4.4.2015
1632 Pirjo Koskenrouta LC Uusikaupunki/Merettaret
8.5.2015
1645 Eino Vepsä LC Loimaa/Tähkä 5.12.2015
1655 Lassi Harala LC Loimaa 6.11.2015
1664 Jaakko Heikkilä LC Yläne 21.11.2015
1665 Seppo Mattila LC Yläne 21.11.2015
1679 Matti Rauhansuu LC Pöytyä 16.12.2015
1682 Hannu Rastas LC Piikkiö 7.1.2016
1700 Touko Verho LC Karinainen/Kyrö 20.1.2016
1709 Pekka Pere LC Rusko 30.1.2016
1710 Pekka Salminen LC Turku/Suikkila 1.2.2016
1711 Markku Ilonen LC Turku/Suikkila 1.2.2016
1730 Hannele Tanner-Penttilä LC Aura/Sisu 13.2.2016
1731 Matti Puhakainen LC Littoinen 13.2.2016
1741 Aarno Ojala LC Ypäjä 1.3.2016
1750 Pekka Kontturi LC Kaarina 13.5.2016
1759 Timo Heikkala LC Lokalahti 9.7.2016
1760 Jukka Isotalo LC Oripää 3.12.2016
1761 Heikki Varho LC Oripää 3.12.2016
1767 Hans Lindström LC Dragsfjärd 22.10.2016
1772 Pekka Järvinen LC Paattinen 7.9.2016
1773 Heikki Mäki LC Paattinen 7.9.2016
1795 Matti Mäkilä LC Loimaa/Tähkä 3.12.2016
1817 Bengt Granlund LC Brändö-Kumlinge 4.3.2017
1820 Jukka Siusluoto LC Kustavi 4.3.2017
1821 Seppo Lehtinen LC Kustavi 4.3.2017
1827 Risto Paukku LC Mietoinen 4.3.2017
1831 Ahti Reiman LC Turku/Suikkila 4.3.2017
1832 Pekka Lehtonen LC Turku/Suikkila 4.3.2017
1849 Ismo Takala LC Lieto 4.3.2017
1850 Jari Sairanen LC Lieto 4.3.2017
1864 Kaarina Ylhäinen LC Mietoinen/Ulricat 22.4.2017
1872 Pentti Rauhaniemi LC Somero 13.5.2017
1873 Jouko Helkiö LC Somero 13.5.2017
1882 Ben Mattsson LC Turku/Linna 9.5.2017
         
         

Linkit

2014 04 25 SLL palkkiLCI bar

LCIF linkkiMylci

Jasenrekisteri

PunainenSulkaPalkki

LeijonahuoneLinkkipalkki

Arne Ritari linkkiLeotPalkki

Jalopeura linkki

MediakorttiSopimusLinkkipalkki

Turku 2016 linkkilaatikkko

Lions 2017 Joensuu Linkki